Trasovanie potrubia

Na čo slúži trasovanie potrubia?

Trasovanie potrubia je využívané predovšetkým vtedy, keď pri prácach s kanalizačným systémom nie je k dispozícii projektová dokumentácia.

Väčšinou je potrebné riešiť trasovanie, pokiaľ nie je možné určiť presnú trasu a rozloženie kanalizácie. Podobne ako monitoring potrubia, tak aj trasovanie dokáže odhaliť poškodené miesta v kanalizácii a prezrieť jej stav, avšak oproti monitoringu dokáže podať viac informácií o kanalizácii.

V rámci tejto služby je využívané špeciálne zariadenie, ktoré využíva pri trasovaní princíp rádio-lokačnej technológie. Aj keď vôbec nepoznáte projektovú dokumentáciou kanalizácie, vďaka trasovaniu potrubia sa dozviete všetky potrebné informácie, ako napríklad – kde presne sa nachádza kanalizačná prípojka či revízna šachta alebo aká je dĺžka či hĺbka kanalizácie a kade presne v podzemí vedie.

Trasovanie potrubia - Kvalita & dobrá cena
čistenie kanalizácie a potrubia od PEMAS TN

Kedy sa využíva trasovanie potrubia?

Pri starších nehnuteľnostiach je trasovanie veľmi často využívanou službou, ktorú je potrebné vykonať, pretože nie je zrejmé, ako vyzerá kanalizácia, kadiaľ vedie, kde sú umiestnené kolená a šachty a či kam ústi kanalizácia. Trasovanie potrubia je používané i pri rekonštrukciách či pri určovaní inžinierskych sietí, pričom sa trasujú potrubia, šachty, prípojky a určuje sa presná hĺbka kanalizačného systému v zemi.

S trasovaním potrubí súvisí tiež lokalizácia odpadového potrubia, ktoré ústi do odpadového systému. To je potrebné vykonať pokiaľ plánujete prerábku kúpeľne, WC či pripojení z kuchyne alebo inej časti domácnosti, ktoré ústia do odpadu. Vďaka včasnému trasovaniu aj v prípade akejkoľvek poruchy v kanalizačnom systéme či pri upchatom odpade v kuchyni, bude možné vykonať i urgentné opravy omnoho rýchlejšie.

Čo dokážete zistiť trasovaním a aký je rozdiel oproti monitoringu?

Trasovanie poskytuje niečo ako mapu, presne zistí kadiaľ vedie kanalizácia, postará sa o vyhľadanie kanalizačných prípojok a zistí i presnú hĺbka kanalizácie. Oproti monitoringu potrubí vyhotoví trasovanie potrubí podrobnejšiu správu o presnom stave všetkých častí kanalizačného systému a ich detailnom rozložení.

V niektorých prípadoch, ako napríklad pred čistením potrubia či čistením kanalizácie, kedy nie je presne zrejmé miesto upchávania či poruchy – postačí vykonať monitoring, pokiaľ potrebuje poznať presné rozloženie kanalizácie, vedieť kadiaľ vedie a aké má prípojky či kde sa nachádza šachta – potrebné je vykonať trasovanie. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

Sme dostupní 24hod denne, 7 dní v týždni a pripravení okamžite zasiahnuť v rámci celého Trenčianskeho kraja.

trasovanie potrubia

Recenzie našich spokojných klientov

Matej Pucek
Matej Pucek
2024-04-23
Rýchla, profesionálna a kvalitná práca, odporúčam
Lenka Mahdalová
Lenka Mahdalová
2024-04-22
Super prístup, kvalita a ochota.... odporúčam
marcela simurkova
marcela simurkova
2024-04-19
Chcem poďakovať za poskytnuté služby. Po včerajšej skúsenosti túto firmu môžem len odporúčať. Do hodiny od telefonátu dorazil pán, ktorý veľmi profesionálne vyriešil celú situáciu. Neskutočne ochotný, v kontakte veľmi príjemný, pokojný a s humorom sa vytrvalo sa snažil o čo najlepší výsledok... Ďakujem.
Roman Majersky
Roman Majersky
2024-04-11
Profesionálne prevedená práca, môžem len odporučiť.
Peter Straka
Peter Straka
2024-03-29
Maximálna spokojnosť s profesionálnou výbavou a prevedenou prácou. Ochota a odbornosť! Vrelo odporúčam ďalším zákazníkom!
Maria Mokrohajska
Maria Mokrohajska
2024-02-25
Som Nadmieru spokojná. Veľké ďakujem.
Miroslava Ježíková
Miroslava Ježíková
2024-02-16
Sme spokojní s prácou firmy www.ktkovanieprofi.sk
Call Now Button